IPCFC13-10A-2M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
6.56' (2.00m) Power Cord Black CEE 7/7 To IEC 320-C13 H05VV-F3G0.75
IPCFC13-10A-2M
DigiKey Part Number
5073-IPCFC13-10A-2M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IPCFC13-10A-2M
Description
INT. PC - SCHUCKO CEE7/7/C13 - 1
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Cord Type
H05VV-F3G0.75
Manufacturer
L-com
Wire Gauge
18 AWG
Packaging
Bag
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Length
6.56' (2.00m)
Style
Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Color
Black
1st Connector
CEE 7/7
Voltage Rating
250V
2nd Connector
IEC 320-C13
Current Rating (Amps)
10A