VCH4AG150R8MATWA
DigiKey Part Number
478-4896-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4896-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4896-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VCH4AG150R8MATWA
Description
VARISTOR 125V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
Category
Varistor Voltage (Typ)
125 V
Manufacturer
KYOCERA AVX
Number of Circuits
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
5800 pF @ 1 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
15 V