TPSE226K035R0200
DigiKey Part Number
478-1797-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1797-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1797-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSE226K035R0200
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
35 V