THJD226K035RJN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | THJD226K035RJN |
Description | CAP TANT 22UF 10% 35V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 600mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | THJD226K035RJN Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 175°C |
Mfr | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Capacitance | Manufacturer Size Code D |
Tolerance ±10% | Ratings AEC-Q200 |
Voltage - Rated 35 V | Features Automotive |
Type Molded | Grade Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm @ 100kHz | Qualification AEC-Q200 |