MC2520Z24.5760C19XSH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MC2520Z24.5760C19XSH |
Description | XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24.576 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V |
Mfr | Frequency Stability ±30ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 7.3mA |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Standby (Power Down) | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |