1825CC154KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM44CR72J154KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM44CR72J154KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM44CR72J154KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825CC154KAT2A
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)