SBSPP0500683MXT
DigiKey Part Number
1608-1205-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1205-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1205-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSPP0500683MXT
Description
FILTER LC(PI) 0.068UF SMD
Detailed Description
LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.068µF 1 A 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SBSPP0500683MXT Models
Category
Current
1 A
Values
C = 0.068µF
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height
0.071" (1.80mm)
Attenuation Value
37dB @ 100MHz