1210Y2000224KXT
DigiKey Part Number
1608-1473-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1473-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1473-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2000224KXT
Description
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1210
Detailed Description
0.22 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210Y2000224KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)