060322002P70BQTLSM
DigiKey Part Number
1608-060322002P70BQTLSMTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-060322002P70BQTLSMCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-060322002P70BQTLSMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
060322002P70BQTLSM
Description
CAP CER 2.7PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
060322002P70BQTLSM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)