P21BNL300M5ST
DigiKey Part Number
1761-P21BNL300M5STTR-ND - Tape & Reel (TR)
1761-P21BNL300M5STCT-ND - Cut Tape (CT)
1761-P21BNL300M5STDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P21BNL300M5ST
Description
CAP CER 30PF 50V BN 0201 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor BN 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Low ESL, Epoxy Mountable
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.014" (0.36mm)