T598D337M006ATW0257706 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 500
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 733
Datasheet
In Stock: 715
In Stock: 0
In Stock: 0
In Stock: 500
Vishay Sprague
In Stock: 306
New at DigiKey
Image for T598D337M006ATW0257706 is not available
T598D337M006ATW0257706
DigiKey Part Number
399-T598D337M006ATW0257706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598D337M006ATW0257706
Description
330.UF 6.0V
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Box
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz