T494D226K010AT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T494D226K010AT |
Description | CAP TANT 22UF 10% 10V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T494D226K010AT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Tolerance ±10% | Manufacturer Size Code D |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm |