SC-12-E035J
DigiKey Part Number
399-SC-12-E035J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC-12-E035J
Description
CMC 350UH 12A 2LN TH
Detailed Description
350 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 12A DCR 8mOhm
EDA/CAD Models
SC-12-E035J Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Voltage Rating - DC
250V
Series
Voltage Rating - AC
250V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C
Size / Dimension
0.984" L x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)
Height (Max)
1.004" (25.50mm)
Inductance @ Frequency
350 µH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
12A