MPX1D0530L1R0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 8.370
Datasheet
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 10.7 A 11.5mOhm Max Nonstandard