CK05BX220K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
22 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor BX Radial
CK05BX220K
DigiKey Part Number
1001-2010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK05BX220K
Description
CAP CER 22PF 200V 10% RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CK05BX220K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)