A781MS107M1JLAV030 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | A781MS107M1JLAV030 |
Description | CAP ALUM HYB 100UF 20% 63V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 2000 Hrs @ 135°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | A781MS107M1JLAV030 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 135°C |
Manufacturer KEMET | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features Anti-Vibration |
Part Status Active | Ripple Current @ Low Frequency 1.408 A @ 100 Hz |
Type Hybrid | Ripple Current @ High Frequency 6.4 A @ 100 kHz |
Capacitance 100 µF | Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.520" (13.20mm) |
Voltage - Rated 63 V | Surface Mount Land Size 0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm | Mounting Type Surface Mount |
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C | Package / Case Radial, Can - SMD |