A781MS107M1JLAS030
DigiKey Part Number
399-A781MS107M1JLAS030TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A781MS107M1JLAS030CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A781MS107M1JLAS030DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A781MS107M1JLAS030
Description
CAP ALUM HYB 100UF 20% 63V SMD
Detailed Description
100 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 2000 Hrs @ 135°C
EDA/CAD Models
A781MS107M1JLAS030 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.408 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
6.4 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 135°C