A781MN187M1VLAV025
DigiKey Part Number
399-A781MN187M1VLAV025TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A781MN187M1VLAV025CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A781MN187M1VLAV025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A781MN187M1VLAV025
Description
CAP ALUM HYB 180UF 20% 35V SMD
Detailed Description
180 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 25mOhm 2000 Hrs @ 135°C
EDA/CAD Models
A781MN187M1VLAV025 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Digi-Reel®
Features
Anti-Vibration
Ripple Current @ Low Frequency
2.8 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
7 A @ 100 kHz
Capacitance
180 µF
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated
35 V
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 135°C