0900BL15D0050001E
DigiKey Part Number
712-0900BL15D0050001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-0900BL15D0050001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-0900BL15D0050001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0900BL15D0050001E
Description
900MHZ 1:2 BALUN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 800MHz ~ 1GHz 50 / 50Ohm 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Category
Phase Difference
180° ±10
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss (Max)
1.2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
9.5dB
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Frequency Range
800MHz ~ 1GHz
Mounting Type
Surface Mount
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 50Ohm