Image for PS-34PE-D4T2-SM1E is not available
PS-34PE-D4T2-SM1E
DigiKey Part Number
PS-34PE-D4T2-SM1E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PS-34PE-D4T2-SM1E
Description
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 34 position 0.100" (2.54mm)
Category
Fastening Type
Latch Lock/Eject Hooks, Short
Mfr
Contact Length - Mating
0.236" (6.00mm)
Series
Contact Length - Post
0.130" (3.30mm)
Packaging
Bulk
Overall Contact Length
0.638" (16.21mm)
Part Status
Active
Insulation Height
0.681" (17.30mm)