IL-AG5-22S-D3C1
IL-AG5-22S-D3C1
IL-AG5-22S-D3C1
DigiKey Part Number
670-2407-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IL-AG5-22S-D3C1
Description
CONN RCPT HSG 22POS 2.50MM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.098" (2.50mm)
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Contact Termination
Crimp
Part Status
Active
Color
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.098" (2.50mm)