FI-XB30SSLA-HF15
FI-XB30SSLA-HF15
FI-XB30SSLA-HF15
DigiKey Part Number
670-FI-XB30SSLA-HF15TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-FI-XB30SSLA-HF15CT-ND - Cut Tape (CT)
670-FI-XB30SSLA-HF15DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-XB30SSLA-HF15
Description
CONN RCPT 30P 0.039 GOLD SMD R/A
Detailed Description
30 Position Receptacle Connector 0.039" (1.00mm) Board Cutout, Bottom Mount, Surface Mount, Right Angle Gold
Friction Lock
Mfr
Contact Finish - Mating
Series
Contact Finish Thickness - Mating
3.90µin (0.099µm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insulation Color
Beige
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Connector Type
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Type
Non-Gendered
Contact Finish - Post
Tin
Style
Board to Cable/Wire
Features
Grounding Pins, Shielded, Solder Retention
Number of Positions
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Number of Positions Loaded
All
Voltage Rating
200V