FI-SEB20P-HFE-E3000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
JAE Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Connector Header Board Edge, Cutout; Surface Mount, Right Angle 20 position 0.049" (1.25mm)
FI-SEB20P-HFE-E3000
DigiKey Part Number
FI-SEB20P-HFE-E3000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-SEB20P-HFE-E3000
Description
CONN HEADER BRD EDGE 20P 1.25MM
Detailed Description
Insulation Height
0.077" (1.95mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Voltage Rating
200V