MDM-51PSP
DigiKey Part Number
1003-MDM-51PSP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-51PSP
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C