MDM-37SSM7
DigiKey Part Number
1003-MDM-37SSM7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-37SSM7
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C