MDM-15PCBRP
MDM-15PCBRP
MDM-15PCBRP
DigiKey Part Number
1003-1280-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15PCBRP
Description
CONN MICRO-D PLUG 15POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
3
Copper Alloy
Shell Size, Connector Layout
0.050 Pitch x 0.100 Row to Row
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C