DCMM-37P-M
DigiKey Part Number
1003-1800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCMM-37P-M
Description
CONN D-SUB PLG 37POS PNL MT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C