DBMM-25S-F179A
DigiKey Part Number
1003-DBMM-25S-F179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBMM-25S-F179A
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT WW
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Wire Wrap
Mfr
Primary Material
Metal
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C