DBMM-25S-D
DBMM-25S-D
DBMM-25S-D
DigiKey Part Number
1003-1790-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBMM-25S-D
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Bulk
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C