DBMM-25P-F179A
DigiKey Part Number
1003-DBMM-25P-F179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBMM-25P-F179A
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT WW
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Wire Wrap
Mfr
Primary Material
Metal
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C