DAMM-15S-D
DAMM-15S-D
DAMM-15S-D
DigiKey Part Number
1003-1773-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAMM-15S-D
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C