DAMM-15P-Z
DAMM-15P-Z
DAMM-15P-Z
DigiKey Part Number
1003-1768-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAMM-15P-Z
Description
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C