W24-SSMA-M
DigiKey Part Number
1475-1014-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W24-SSMA-M
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Power - Max
50 W
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Height (Max)
1.969" (50.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz