ISC034N08NM7ATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC034N08NM7ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC034N08NM7ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISC034N08NM7ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC034N08NM7ATMA1
Description
ISC034N08NM7ATMA1
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 80 V 20A (Ta), 122A (Tc) 3W (Ta), 115W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-34
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.4mOhm @ 50A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
3.2V @ 48µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
44 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3100 pF @ 40 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 115W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-34
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
7V, 10V