IRAUDAMP18
DigiKey Part Number
IRAUDAMP18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IRAUDAMP18
Description
EVAL BOARD FOR IR4312
Customer Reference
Detailed Description
IR4312 PowIRaudio™ 2-Channel (Stereo) Output Class D Audio Amplifier Evaluation Board
Category
Output Type
2-Channel (Stereo)
Manufacturer
Infineon Technologies
Max Output Power x Channels @ Load
35W x 2 @ 4Ohm
Series
Voltage - Supply
18V ~ 31V