BSC030P03NS3GAUMA1
DigiKey Part Number
BSC030P03NS3GAUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC030P03NS3GAUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC030P03NS3GAUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSC030P03NS3GAUMA1
Description
MOSFET P-CH 30V 25.4/100A 8TDSON
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
P-Channel 30 V 25.4A (Ta), 100A (Tc) 2.5W (Ta), 125W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-1
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BSC030P03NS3GAUMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3.1V @ 345µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
186 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±25V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
14000 pF @ 15 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 125W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V