BAS7005E6433HTMA1
DigiKey Part Number
448-BAS7005E6433HTMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-BAS7005E6433HTMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BAS7005E6433HTMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS7005E6433HTMA1
Description
DIODE ARRAY SCHOT 70V 70MA SOT23
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 70 V 70mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Infineon Technologies
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V