S3TL-F014-12WC
DigiKey Part Number
1885-S3TL-F014-12WC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S3TL-F014-12WC
Description
FERRULE 26AWG GRAY 12L
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gray Wire Ferrule Connector W 26 AWG (0.14mm²) Single Wire
Category
Insulation
Insulated
Manufacturer
IDEC
Style
W
Series
Size
26 AWG (0.14mm²)
Packaging
Bulk
Length - Overall
12.00mm
Part Status
Active
Length - Pin
8.00mm