20374-R35E-31
DigiKey Part Number
5378-20374-R35E-31TR-ND - Tape & Reel (TR)
5378-20374-R35E-31CT-ND - Cut Tape (CT)
5378-20374-R35E-31DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20374-R35E-31
Description
CABLINE-SS RECEPTACLE 35P
Detailed Description
35 Position Receptacle Connector 0.016" (0.40mm) Surface Mount Gold
Insulation Color
Beige
Insulation Height
0.051" (1.30mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Features
Pick and Place, Solder Retention
Voltage Rating
100VAC