DF9B-15P-1V(61) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Image for DF9B-15P-1V(61) is not available
DF9B-15P-1V(61)
DigiKey Part Number
DF9B-15P-1V(61)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-15P-1V(61)
Description
CONN HDR 15POS SMD GOLD
Detailed Description
15 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
EDA/CAD Models
DF9B-15P-1V(61) Models
Features
Solder Retention
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)