DF40C-34DS-0.4V(58)
DigiKey Part Number
H124600TR-ND - Tape & Reel (TR)
H124600CT-ND - Cut Tape (CT)
H124600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF40C-34DS-0.4V(58)
Description
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
Detailed Description
34 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF40C-34DS-0.4V(58) Models
Category
Pitch
0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights
1.5mm
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.057" (1.45mm)