DF22BA-3EP-7.92A-3PRT
DF22BA-3EP-7.92A-3PRT
DF22B Series
DF22BA-3EP-7.92A-3PRT
DigiKey Part Number
26-DF22BA-3EP-7.92A-3PRT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF22BA-3EP-7.92A-3PRT
Description
BRANCH ADAPTER, 30.0 A, 1000.0 V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Position Adapter Connector Plug, Male Pins To Plug, Male Pins 0.312" (7.92mm)
Category
Convert From (Adapter End)
Plug, Male Pins
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Convert To (Adapter End)
Plug, Male Pins
Series
Pitch
0.312" (7.92mm)
Packaging
Bag
Row Spacing
0.350" (8.90mm)