DF22A-4DEP-7.92C
DigiKey Part Number
H123140-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF22A-4DEP-7.92C
Description
CONN PLUG HSG 4POS 7.92MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.312" (7.92mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF22A-4DEP-7.92C Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Holder
Part Status
Active
Color
White
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.312" (7.92mm)