R30-1611400
R30-1611400
Harwin’s Company Overview
R30-1611400
DigiKey Part Number
952-2187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30-1611400
Description
HEX STANDOFF M3X0.5 NYLON 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M3x0.5 Nylon 0.551" (14.00mm) Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R30-1611400 Models
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.217" (5.50mm) Hex
Series
Between Board Height
0.551" (14.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.551" (14.00mm)