M80-4622005
DigiKey Part Number
M80-4622005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4622005
Description
CONN RCPT 20POS CRIMP 22AWG GOLD
Detailed Description
20 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
EDA/CAD Models
M80-4622005 Models
Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Harwin Inc.
Fastening Type
Screw Lock
Wire Gauge
22 AWG
Features
Jackscrews, Polarizing Key
Pitch
0.079" (2.00mm)
Color
Black
Number of Rows
2
Base Product Number
Row Spacing
0.079" (2.00mm)