M50-3300842
M50-3300842
Harwin’s Company Overview
M50-3300842
DigiKey Part Number
952-2677-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-3300842
Description
CONN RCPT 16POS IDC 30AWG GOLD
Detailed Description
16 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 30 AWG
EDA/CAD Models
M50-3300842 Models
Category
Row Spacing
0.050" (1.27mm)
Wire Gauge
30 AWG
Number of Positions
16
Pitch
0.050" (1.27mm)