G125-FS11005L0R
DigiKey Part Number
952-4185-2-ND - Tape & Reel (TR)
952-4185-1-ND - Cut Tape (CT)
952-4185-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-FS11005L0R
Description
CONN RCPT 10POS 0.049 GOLD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Receptacle Connector 0.049" (1.25mm) Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
G125-FS11005L0R Models
Category
Fastening Type
Latch Holder
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insulation Height
0.207" (5.25mm)
Connector Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Features
Pick and Place, Polarizing Key
Current Rating (Amps)
2A
Row Spacing - Mating
0.049" (1.25mm)