MB655030
DigiKey Part Number
HM5530-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MB655030
Description
BOX PLASTIC GRAY 2.56"L X 1.97"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, Polystyrene Gray Hand Held, Split Sides 2.559" L x 1.969" W (65.00mm x 50.00mm) X 1.181" (30.00mm)
Category
Area (L x W)
5.03in² (32.5cm²)
Mfr
Design
Hand Held, Split Sides
Series
Material
Packaging
Bag
Color
Gray
Part Status
Active
Features
PCB Supports
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
2.559" L x 1.969" W (65.00mm x 50.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
1.181" (30.00mm)