DNCE19LG1
DigiKey Part Number
DNCE19LG1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DNCE19LG1
Description
PANEL 19X3.500" GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Metal, Steel Panel, Front 19.000" L x 3.500" W (482.60mm x 88.90mm) Gray
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DNCE19LG1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
Gray
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Material
Metal, Steel
Series
For Use With/Related Products
19" Panel Width Racks
Packaging
Box
Ventilation
Non-Vented
Part Status
Active
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Type
Panel, Front
Weight
3 lbs (1.4 kg)
Size / Dimension
19.000" L x 3.500" W (482.60mm x 88.90mm)