1551USB2TRD
1551USB2TRD
1551USB2TRD
DigiKey Part Number
HM1470-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1551USB2TRD
Description
BOX ABS TRN RED 1.97"L X 0.98"W
Detailed Description
Box ABS Translucent - Red Hand Held, Split Sides 1.969" L x 0.984" W (50.00mm x 25.00mm) X 0.610" (15.50mm)
EDA/CAD Models
1551USB2TRD Models
Color
Translucent - Red
Thickness
0.067" (1.70mm)
Size / Dimension
1.969" L x 0.984" W (50.00mm x 25.00mm)
Height
0.610" (15.50mm)
Area (L x W)
1.94in² (12.5cm²)